enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bakan Selçuk: 6 Eylül’de okulları açmak istiyoruz

Bakan Selçuk: 6 Eylül’de okulları açmak istiyoruz
17.07.2021 13:46
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı’nda herkesi tedbirlere uymaya çağırdı. Bakan Selçuk, 6 Eylül’de okulları açmak istediklerini belirtti

Bakan Selçuk, çok sayıda yerel kanalda yayınlanan Anadolu Soruyor programında birçok soru yanıtladı. Milli  Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin tüm illerde olup olmadığına ilişkin soru üzerine Selçuk, 81 ilin tüm ilçelerinde etkinlikler olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin bunlara katıldığını ifade etti. Selçuk, Telafide Ben de Varım programının öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına sağladığı katkıya ilişkin soru üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çocukların yatkın olduğu spor alanlarının belirlendiği bir  çalışma yaptıklarını hatırlattı.

“DİKKATLİ OLALIM”

Bakan Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak?” sorusuna ise ”  Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım” dedi.  Kurban Byramı döneminde tüm vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uyma çağrısı yapan Selçuk, ” Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var.

“NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

“Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.