enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Büyükşehir Belediyesi Hereke Sahil Parkının Açılışını Yaptı…

Büyükşehir Belediyesi Hereke Sahil Parkının Açılışını Yaptı…
30.08.2021 14:25
A+
A-

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Hereke Sahil Parkı Projesi bir yıl içinde tamamlandı. 30 Ağustos’a denk getirilen açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bölgedeki balon sahanın da kaldırılacağı müjdesini verdi. Büyükakın, parkın bölge halkının talepleri doğrultusunda şekillendirileceğini kaydetti.

Hereke Sahil Parkı açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hereke Sahil düzenlemesi projesi tamamlandı. Hereke’nin uzun yıllardır atıl durumda olan sahilini modern bir görüntüye kavuşturan sahil düzenlemesinin açılışı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yapıldı. Hereke sahilinde yapılan açılış törenine AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt ve çok sayıda davetli katıldı.

TÜM KENTE HİTAP EDİYOR
Körfez Belediyesi Halk Oyunları ekipleri tarafından yapılan gösterinin ardından Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt açılış konuşmasını yaptı. 30 Ağustos’ta Hereke sahil açılışını yapmalarının sembolik bir anlamı olduğunu söyleyen Şener, “Tüm kente hitap eden bir parkı kazandırmaktan çok mutluyuz. Tarihte çok iyi bilinen Hereke’nin adının konuşulmasını sağlayacağız. Hereke Kalesi’ni yakında açacağız. Sümer Cami, Sümer Fabrikası, Rüştiye Okulu gibi eserler Hereke’nin yüz yıllara dayalı kesintisiz tarihini gösteriyor. Bu alan bir eli denizde, bir eli karada, bir eli tarihte olan bir yer olarak dizayn edildi. Bu park Sekapark kadar güzel oldu. Artık bizim de Sekaparkımız var” dedi.

ÇOK MUTLUYUM
Çok mutlu olduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Buraya gelene kadar birçok vatandaşımızdan telefon ve mesaj aldık. Sizler mutluysanız biz de mutluyuz. Hereke hep güzeldi, insana huzur veren bir yerdi. Daha da güzel bir hale getirmek için çalışıyoruz. Balon sahayı da kaldırıp sahilin önünü açacağız. Sizlerin talepleri doğrultusunda ilave çalışmalar yapacağız. Çalışma arkadaşlarımız burayı büyük bir emek vererek yaptılar.

PARKI KULLANIN
Hereke sahil parkını denizin boynunun 24 ham altın gerdanlık olarak niteleyen AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “Parkı yapmak kolay ama kullanmak lazım. Herekelilerin bu parkı kullanması ve koruması gerekiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 23 arıtma ile Marmara Denizi yüzülecek, içinde balıkçılık yapılacak bir hal aldı. Denizdeki müsilaj ile ilgili geçen hafta toplantı yaptık. Denize sınırı olan 7 belediyenin çalışmalarını gördük. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin orada farkını gördük” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.