enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmit Belediyesi TÜGVA İle Yapılan 25 Yıllık Protokolün İptalini Gündeme Getirecek…!

İzmit Belediyesi TÜGVA İle Yapılan 25 Yıllık Protokolün İptalini Gündeme Getirecek…!
04.10.2021 12:19
A+
A-

İzmit Belediyesi önceki dönem başkanı Nevzat Doğan döneminde imzalanan TÜGVA ile 25 yıllık protokolün iptali meclis toplantısında gündeme gelecek. Bilindiği gibi Başkan Hürriyet, ‘Barınamıyoruz’ diyerek İzmit Cumhuriyet Parkı’ndaki öğrencilerin yanına giderek, “TÜGVA’ya ait olan yurtta ücretsiz açmayı gündeme getireceğiz.Ancak biliyorsunuz ki mecliste çoğunluk bizim elimizde değil eğer AK Partili meclis üyeleri de destek verirse bu meseleyi de halletmiş oluruz” ifadelerinde bulunmuştu.

TÜGVA ile yapılan protokolün iptali gündeme gelecek!

İzmit Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı yarın belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirilecek. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleştirilecek mecliste 26 gündem maddesi görüşülecek.

“ AKP’LİLER DESTEK VERİRSE HALLETMİŞ OLURUZ”
Geçtiğimiz hafta ‘Barınamıyoruz’ diyerek İzmit Cumhuriyet Parkı’ndaki öğrencilerin yanına giden Hürriyet, burada yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki belediye meclisinde biz meclise TÜGVA’ya ait olan yurtta ücretsiz açmayı gündeme getireceğiz. Yurdu uhdemize alırsak size daha kalıcı bir yer sağlayacağız. Ancak biliyorsunuz ki mecliste çoğunluk bizim elimizde değil eğer AK Partili meclis üyeleri de destek verirse bu meseleyi de halletmiş oluruz” ifadelerine yer vermişti. Hürriyet, sözünü tutarak konuyu meclis gündemine aldırdı.

25 YILLIK PROTOKOL İMZALANMIŞTI
TÜGVA’nın Tepeköy Mahallesi’nde bulunan Öğrenci Yurdu Hürriyet’in seçilmesinden kısa bir süre sonra belediye tarafından birçok usulsüzlük yapıldığını gündeme gelmiş, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tahsis edilen Tepeköy Mahallesi’ndeki öğrenci yurdunun tahliye edilmesi için Hürriyet talimat vermişti. Hürriyet yaptığı açıklamada “25 yıllık protokol imzalanmış. TÜGVA’nın terliklerini bile biz almışız” dedi. TÜGVA, tahliye işlemleri ile ilgili idare mahkemesine başvururken, Kocaeli 2. İdare Mahkemesi ise dava sonuçlanıncaya kadar tahliye olmayacağını belirtti. TÜGVA ile imzalanan protokolün iptali için gündeme gelecek maddenin Cumhur İttifakı üyeleri tarafından reddedilmesi bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.