enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmit Belediyesi’nin 2022 Bütçesi Belli Oldu…!

İzmit Belediyesi’nin 2022 Bütçesi Belli Oldu…!
05.10.2021 10:02
A+
A-

İzmit Belediyesi’nin yarın yapılacak ekim ayı meclis toplantısında kreş ücretleri, TÜGVA yurdunun protokolünün iptalinin yanı sıra 2022 yılı bütçesi de gündeme gelecek. Bütçe ve protokol iptal talebi komisyonlara gönderilecek, kreş ücretleri ise müdürlüğe iade edilecek.

İzmit Belediyesi’nin ekim ayı meclis toplantısı yarın saat 15.00’de Belsa Plaza’nın üst katında bulunan meclis salonunda gerçekleştirilecek. 26 gündem maddesinin görüşüleceği mecliste tartışmalı kreş ücreti, Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) tahsis edilen öğrenci yurdunun protokolünün iptal edilmesi ve İzmit Belediyesi’nin 2022 yılı bütçesi gündeme gelecek. Tartışmalı olması beklenen üç gündem maddesinden TÜGVA ve 2022 yılı bütçesi komisyonlara, belediye kreşi ücreti ise müdürlüğe iade edilecek.

ÇAYIRKÖY’E GES
Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlık edeceği mecliste Çayırköy Bıçkıdere Göleti Yüzey Alanında Güneş Enerjisi Santrali Kurulması ve Kullanılması Hakkında Protokolün imzalanması için yetki talep edilecek. Gölkay Park’ta yapılacak olan düzenlemede bölgenin enerji ihtiyacını karşılaması için göletin arka kısmında küçük bir alanda su yüzeyinde güneş enerji panelleri kurulacak. Sistemin suyun altındaki yaşama zarar vermeyen, alta güneş ışınlarını veren bir sistem olması planlanıyor.

KREŞ ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK
Açılışı ile büyük tartışmalara neden olan Yeşilova Çınar Çocuk Kreşi’nin ücret teklifini geri çeken İzmit Belediyesi yeni fiyat çalışması yapmadı. Bu ay meclise yeni ücretin gelmesi beklenirken, mecliste gündem müdürlüğe iade edilecek. Müdürlük kreş ile ilgili yönetmelik değişikliğini göz önünde bulundurarak yeniden bir teklif hazırlaması bekleniyor. Yeni teklif hazırlandığında kreş ücretleri yeniden meclise getirilecek.

TÜGVA YURDU MECLİSTE
İzmit Belediyesi son zamanlarda öğrencilerin barınma sorunu ile ilgili sıkıntılarının gündeme gelmesi ile birlikte belediyeye ait olan ve daha önce TÜGVA’ya verilen yurdun protokolünü iptal etmek için meclise teklif getirecek. Teklifin komisyona gönderilmesi ve komisyonda görüşüldükten sonra kasım ayı meclisine getirilmesi bekleniyor. TÜGVA’ya tahsis protokolünün iptali mecliste tartışmalara neden olacak.

BÜTÇE KOMİSYONA GİDECEK
İzmit Belediyesi’nin 2022 yılı bütçesi de bu ay gündeme gelecek. Encümende görüşülen 2022 yılı tahmini bütçesi 410 milyon olarak meclise gelecek. Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilecek olan bütçenin çok büyük değişiklikler yapılmadan kasım ayında meclise getirilmesi bekleniyor. İzmit Belediyesi’nin 2021 yılında 300 milyon olan bütçesi bu yıl 110 milyon artırılarak 410 milyona çıkartıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.