enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmit’in kurtuluşunun 100. yılında şehitler için mevlit okutuldu

İzmit’in kurtuluşunun 100. yılında  şehitler için mevlit okutuldu
28.06.2021 17:16
A+
A-

İzmit’in kurtuluşunun 100.yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için Yeni Cuma Camii’nde mevlit okutuldu, ardından halka helva dağıtıldı.

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde sabah çelenk ve şehitlik ziyaretleriyle başlayan etkinliklerin devamında İzmit Belediyesi, İzmit Kaymakamlığı ile birlikte Yeni Cuma Camii’nde öğle namazını müteakip mevlit okuttu. Mevlid-i Şerif, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Şavlı, Yeni Cuma Camii İmamları; Fevzi Elitok ve Ahmet Doğan, müezzinler; Hüseyin Öztürk, Ali Gülmez ve Hikmet Akça tarafından okundu.

ÖNCE MEVLİT, SONRA HELVA

Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için hiç düşünmeden düşmanla göğüs göğüse çarpışan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif’in ardından yapılan duada tüm şehitler için rahmet dilendi, ülkenin birlik ve beraberliği temenni edildi. Mevlid-i Şerif okunmasının ardından İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, müftü Şavlı ve belediye üst yönetimi vatandaşlara helva dağıtıldı.

BELEDİYE YÖNETİCİLERİ

Mevlid okuma ve helva dağıtımına; İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, İzmit Belediye Koordinatörü Ozan Aksu, İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, İzmit Belediyesi Muhtarlar Masası Koordinatörü ve Meclis Üyesi Süleyman Şen, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl ve CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Sarı hazır bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.