enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmit’te sanat sokaklara taşıyor

İzmit’te sanat sokaklara taşıyor
03.07.2021 13:53
A+
A-

Sanatı halkın ayağına götürecek programlarla temmuz ayını müzik ayına dönüştürecek olan İzmit Belediyesi, ‘Sanat da Senin, Sokak da’ etkinliğiyle her hafta kentin farklı yerinde yerel sanatçıların canlı performanslarını vatandaşlarla buluşturacak.

‘Sanat kenti İzmit’ sloganıyla yola çıkan ve sanatın her dalının kentte yayınlaşması için önemli projeleri hayata geçiren İzmit Belediyesi, halkın özlediği melodileri sokağa taşıyor. Pandemi sürecinde maddi ve manevi olarak zor günlerden geçen vatandaşların moralini sanatla yükselten ve 28 Haziran Kurtuluş Günü etkinlikleriyle de halkın müziğe olan özlemine tanık olan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sokakları karnaval alanına çevirecek.

MÜZİK SOKAKLARA İNİYOR

Hem halkın sosyal ve sanatsal ihtiyacına cevap verecek olan, hem de yolu İzmit’ten geçen herkesin yüzünde tebessüm, gözlerinde sanatın geleceğine dair umut bırakmakta kararlı olan İzmit Belediyesi, bu kez sokaklara müziğin şifasını taşıyacak. ‘Müzik Senin, Sahne Senin’ etkinlikleriyle her hafta şehrin farklı yerlerinde yerel müzisyenlerle birlikte etkinlik düzenleyecek olan İzmit Belediyesi, hem halkın yüzünü güldürecek hem de kentin müzisyenlerine destek olacak.

TAKVİMLER ‘MÜZİK’ DİYECEK

Pandemi sürecinde uzun süre sahne alamayan ve ekonomik olarak zor günler geçiren İzmitli müzisyenlere destek olmak için daha önce de etkinlikler düzenleyen İzmit Belediyesi bu kez ilçenin farklı mahallelerinde yerel sanatçıları vatandaşla bir araya getirecek hazırlıklar yapıyor. Sanatı, kapalı salonlardan sokaklara taşıyarak vatandaşların erişimini kolaylaştıracak olan etkinlikler dizisiyle temmuz ayı müzik ayına dönüşecek.

CANLI PERFORMANS OLACAK

Tüm İzmitli müzisyenlere destek olmak için kapılarını sonuna kadar açan İzmit Belediyesi yapılacak başvurulara göre temmuz ayı etkinliklerini ve sanatçıların canlı performans sergileyecekleri alanları belirleyecek. Pandemi sürecinde kısılan müzik seslerinin yeniden yükseleceği İzmit’te yerel sanatçılar 318 00 00 numaralı hattı arayarak Mavi Masa üzerinden etkinlikler aracılığıyla halkla buluşma taleplerini iletebilecek.

SANATA VE SANATÇIYA DESTEK

İzmit Belediyesi, sanatı yaygınlaştırmaya ve sanatçıya destek olmaya devam ediyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı’nda müzisyen, sahne ve set çalışanları dernekleriyle birlikte online konserler düzenleyen İzmit Belediyesi, 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıldönümünde düzenlenen etkinliklerde de yerel sanatçılara yer vererek sahne özlemlerini bir nebze olsun gidermiş, ekonomik olarak da belediye imkanları ölçüsünde destek olan adımlar atmıştı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.