enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Karakadılar: Her açıklamaya katılmak zorunda değiliz

Karakadılar: Her açıklamaya katılmak zorunda değiliz
14.07.2021 14:02
A+
A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve beraberindeki 7 milletvekili Kocaeli İl Başkanlık binası önünde basın açıklamasına katılmayan Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, “Her açıklamaya katılmak zorunda değiliz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, partinin Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, PM Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, PM Üyesi İstanbul Milletvekili Yunus Emre, PM Üyesi Umut Akdoğan, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Kocaeli il başkanlık binasında basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya partinin CHP Kocaeli Örgütü’nün bütün kademelerinden katılım olmasına rağmen Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar ve yönetimi katılmadı.

TUGAY ADAK OLAYI

Geçtiğimiz aylarda vefat eden Kartepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tugay Adak’ı maddi sıkıntı ve işsizlik nedeniyle intihar ettiği iddialarının ardından partide art arda istifalar yaşanmış ve partinin gençleri bu durumda partinin ileri gelenlerini sorumlu tutmuştu. Karadılar ve yönetiminin il başkanlık binasında gerçekleşen basın açıklamasına katılmaması Adak’ın intiharının neden olduğu öne sürüldü.

“SORUN OLAMAZ”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Karakadılar, “İşlerimizin yoğunluğundan dolayı açıklamaya katılamadık. Her açıklamaya da katılmak zorunda değiliz. Hafta içi olduğu için iş yerlerinden izin alamayan arkadaşlarımız oldu. Zaten Gölcük’teki programda Gölcük ilçe gençlik kolları ie birlikte orada olacağız. İl örgütü ya da genel merkez ile aramızda bir sorun olamaz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.