enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Melih Bulu görevden alındı

Melih Bulu görevden alındı
15.07.2021 15:28
A+
A-

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile görevden alındı. Bulu’nun yerine vekaleten yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci atandı

Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine getirilmişti. 12 Eylül askeri darbesinden sonra ilk kez Boğaziçi Üniversitesi’ne dışarıdan bir isim atama yoluyla rektör yapıldığı için Melih Bulu, ilk günden itibaren hem öğrenciler hem akademisyenler tarafından çeşitli eylem ve etkinliklerle protesto edildi.
Üniversitedeki protestolar aylardır devam ediyordu. Melih Bulu, 195 gün sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alındı.

 

 

 

 

KAMPÜSE GİREMEYECEK

Bulu, kendi getirdiği ‘mezunlara giriş yasağı’ uygulanmaya devam ederse Boğaziçi Üniversitesi’ne giremeyecek. Rektör Bulu, Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararının ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşımla haberin asılsız olduğunu iddia etti ancak paylaşımını kısa süre sonra kaldırdı. Bulu, haberin gerçek olduğunu algılayınca da Erdoğan’ın bir fotoğrafını yorumsuz olarak paylaştı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.