enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Meteoroloji ve AFAD peş peşe uyardı! Listede 8 il var…!

Meteoroloji ve AFAD peş peşe uyardı! Listede 8 il var…!
01.09.2021 09:27
A+
A-

Meteoroloji ve AFAD’dan 8 il için kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteoroloji yaptığı açıklamada; hava sıcaklıklarının yağış alan bölgelerde 4 dereceye kadar azalacağını ifade etti. AFAD da yağışların öğle saatlerinden itibaren etkisini göstereceğini belirterek, “Sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun” dedi.
Meteoroloji’den ve AFAD’dan kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteoroloji “Kuvvetli Yağışlara Dikkat” notunu paylaşarak, “Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor” dedi.

Meteoroloji, “Yağışların; Eskişehir’in doğusu, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Çorum, Bolu’nun doğu ilçeleri ile Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkat!” ifadelerini kullandı.

AFAD’dan yapılan açıklamada öğle saatlerine dikkat çekildi. Yapılan açıklamada, “Bugün öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Eskişehir’in doğusu, Kastamonu, Karabük, Bolu’nun doğusu ve Çorum’da kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun.” denildi.

Marmara: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Trakya ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege:Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz:Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu; öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile gece Adana’nın güneyi ve Hatay’ın batı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı bulutlu, kuzey ve batı çevrelerinin yer yer çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Eskişehir’in doğusu, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Karabük , Bolu’nun doğu ilçeleri ile Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz:Parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu; Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güney Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.