enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Solakoğlu: Feyzioğlu’na oy vermedim

Solakoğlu: Feyzioğlu’na oy vermedim
10.07.2021 15:44
A+
A-

Kocaeli Barosu’nun 36’ıncı Olağan Genel Kurulu’nda konuşan eski başkanlardan Mehmet Tamer Solakoğlu, “Metin Feyzioğlu’na oy vermedim, kazanmaması için uğraştım” dedi

Kocaeli Barosu’nun 36’ıncı Olağan Genel Kurulu’nda söz alan Kocaeli eski Baro Başkanı Mehmet Tamer Solakoğlu, “Eleştiriler yapılabilir. Baro başkanımız ve yönetimi de hata yapmış olabilir. Ama hatanın kısıtlı yapılıp yapılmadığına bakmak lazım. Hakarete varan ifadelerden kaçınmak gerekiyor. Bu işi yapan arkadaşlarımızın ailelerinden ödün veriyor. Liste konusunu ilk önerenlerden bir benim. Ben kimlerle yola çıkacağıma karar vermek istiyorum dedi. Avukatlık kanunu da çarşaf liste vardır. Benim listemden sadece 3 kişi girebilmişti. Biz iş mi yapamadık. Gayet güzel çalıştık. Bu liste işini fazla abartmaya gerek yok.

“KENDİSİNİ İBRA ETMEDİK”

Barolar birliği delegeliği önemli bir görev ama her zaman bir şey yapamaz. Delegeler oylarını verir. Metin Feyzioğlu’na oy vermedim, kazanmaması için uğraştım. Makamına saygı gösterdik. Kocaeli Barosu olarak kendisini ibra etmedik. Delegenin görevini bilmek gerekiyor, bilmeden eleştirmemek gerek. Genç Avukatlar meclisinin kurulmasındaki amaç meslekteki eski avukatların göremedikleri sorunları ortaya koyup çözüm ortaya koymalarıdır. Genç avukatlar çözüm olarak ne sunmuştur? Sorunları hepimiz biliyoruz. Eleştirilerinizin biraz kırıcı oluyor. Birbirimizin yüzüne bakıyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.