enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI GAZETESİ GERÇEK ÇIKTI!

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI GAZETESİ GERÇEK ÇIKTI!
15.09.2021 22:31
A+
A-

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI GAZETESİ GERÇEK ÇIKTI!
BİR SÜRE ÖNCE SÖZCÜ GAZETESİNDE YAYINLANAN, ”SAHTE T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI GAZETESİ KURMUŞLAR” BAŞLIKLI HABERİ YİNE YALAN ÇIKTI. GAZETE HAKKINDA AÇILAN SORUŞTURMA TAMAMLANDI. SÖZ KONUSU GAZETE RESMİYETTE KURULMUŞ VE GERÇEK ÇIKTI !

Adana’da ikamet eden İsmail D. isimli bir kişinin yaklaşık bir yıl önce sosyal medya hesabından, T.C Cumhurbaşkanlığı Gazetesi kurduğunu iddia etmesi üzerine, Konu ile ilgili Konya İletişim başkanlığı tarafından yalanlanan ve söz konusu gazetenin gerçekliğinin bulunmadığına ilişkin açıklama yapılarak İlgili kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır denilmişti.

Söz konusu olay bir yıl önce meydana gelmişti. Adana’da ikamet eden İsmail D. T.C. Cumhurbaşkanlığı Gazetesini kurduğunu açıklaması üzerine, Sözcü gazetesi bu paylaşımı Sahtedir şeklinde okurlarına Sahte T.C. Cumhurbaşkanlığı Gazetesi kuruldu şeklinde okurlarına duyurmuştu. Ancak Gazete hakkında başlatılan soruşturma Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yaklaşık bir yıl sonra sonuçlanabildi. Sonuçlanan karar içeriğinde, İsmail D’nin Adana Cumhuriyet Başsavcılığımıza T.C. Cumhurbaşkanlığı isimli bir gazete kurma talebinde bulunduğu, Bu talebin sehven kabul edildiği, Daha sonra Kamu güvenliği açısından müsadere altına alındığı,İsmail D’nin herhangi bir suç teşkil edecek bir girişimde bulunmadığı ve üzerine atılı suçlamaların delil yetersizliğinden ve gerekli resmi başvurusunun dikkate alınarak KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞI Şeklinde TAKİPSİZLİK kararı verilmiştir.

Bu Olayın Ardından İsmail D. İse Bir Açıklama Yaparak, Şu İfadelere Yer Verdi:

17.09.2020 tarihinde Adana Cumhuriyet Başsavcılığına T.C. Cumhurbaşkanlığı Gazetesi isimli bir gazete kurma başvurusunda bulundum. Başvurum ilgili makam tarafından kabul edilerek T.C. Cumhurbaşkanlığı Gazetesini resmi olarak kurdum. Ancak bazı şahısların kumpas zihnine hedef oldum ve Başta sözcü gazetesi olmak üzere bir çok site yalan ve yanlış haberler üreterek şahsıma yönelik bir itibar saldırısında bulundu. Ancak nihayet Adalet tecelli ederek gerçekler gün yüzüne çıktı ve Söz konusu gazetenin resmiyette kurulduğu ve herhangi bir sahtecilik eylemlerin olmadığı açıkça belirtilmiştir. Şimdi yapmamız gereken tek bir şey kalmıştır. Şahsımla ilgili yalan ve yanlış haberler yapan siteler hakkında başta Tazminat ve Ceza davası açacağız. Bu olayı Anayasa mahkemesine kadar götüreceğiz. İlgililerin en üst dereceden cezalandırılması adına her türlü hukuki haklarımızı sonuna kadar arayarak bu olayın peşini asla bırakmayacağız. dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.