enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TDP’de Volkan Karayel, seçilmiş başkan oldu

TDP’de Volkan Karayel, seçilmiş başkan oldu
09.07.2021 17:43
A+
A-

Genel Başkanlığını Mustafa Sarıgül’ün yaptığı Türkiye Değişim Partisi’nin Kocaeli İl Kongresi gerçekleştirildi. Kurucu İl Başkanı Volkan Karayel, yeniden il başkanı seçildi

Ocak ayında Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’na atanan Volkan Karayel, kısa sürede örgütlenme çalışmalarını tamamlamıştı. İlçe örgütlerini oluşturan ve ilk kongrelerini gerçekleştiren Karayel, önceki gün yapılan il kongresinde yeniden başkan seçildi. İl binasında gerçekleştirilen kongrede tek aday olarak giren Karayel, partinin delegeleri tarafından yeniden başkan seçildi.

“İNANDIĞIMIZ DAVAMIZ VAR”

Kongrede konuşan TDP Kocaeli İl Başkanı Volkan Karayel, “Ülkenin içinde bulunduğu durumun tek ilacı ve çözüm yolu Türkiye Değişim Partisi ve onun lideri Sayın Mustafa Sarıgül’dür. İnandığımız bir davamız var. Örgütlerimiz bu davaya sıkı sıkıya bağlı ve inanıyoruz. Bu dava uğruna siyaset yapan yol arkadaşlarımız zor şartlarda, kısıtlı olanaklar ve fedakârlıklar gösterip emek harcıyoruz. Kocaeli Örgütünde görev alan, destek sunan, yanımızda bulunan herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE KARŞILAŞIYORUZ”

İl Başkanın konuşmasından sonra kongrede söz alan TDP Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Ağaryılmaz ise konuşmasında şunları söyledi: “20 Aralık 2020’de kurduğumuz partimiz 6 aylık süreçte halkımızın büyük teveccühü ile karşılaşıyoruz.  66 ilde örgütlenmiş ve kongrelerimizi yaptık. Ağustos ayı sonunda 1.Olağan Kongremizi gerçekleştireceğiz. Türkiye’de siyasetin dilini, yapılış şeklini değiştirmek, ülkemizin sorunlarına yapıcı eleştiriler ve çözüm önerileri getirmek amacındayız. Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin kurucu değerlerine bağlı, hudut ve bayrak birliği diyen tüm vatandaşlarımız ile yolumuz aynıdır.”

TDP İL YÖNETİMİ

Türkiye Değişim Partisi Kocaeli İl Kongresinde yeniden il başkanlığına seçilen Volkan Karayel, yeni il yönetim kurulunu şu isimlerden oluşturdu:

Volkan Karayel ( İl Başkanı), Müzeyyen Saygılı, Hayrettin Duman, Olcay Danacı, İsmail Korkmaz, Erdal Çakan, Z. Şenol Yavuz, Şerafettin Arslan, Mehmet Bilici, Sinan Dağdeviren, Saadet Orhan, Erenay Ağaryılmaz, Sinan Topçu, Enver Bayraklı, Nahit Yavuz, Yılmaz Koçyiğit.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.