enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Valilikten kan bağışı çağrısı: Kan ver sağlıklı ol

Valilikten kan bağışı çağrısı: Kan ver sağlıklı ol
29.07.2021 11:53
A+
A-

Kocaeli Valiliği kan bağışı çağrısında bulunarak tüm ilçelerde kan bağışı kampanyası düzenlendiği açıkladı.

Kocaeli Valiliği Ulusal Kan Temini Projesinin yürütüldüğünü belirterek kan bağışı çağrısında bulundu. Kan bağışı sayesinde hücrelerinde yenilendiğini belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Türk Kızılay’ı Ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütmekte olup, ihtiyaç anında kullanılmak üzere stoklarında her an kullanıma hazır kan stoku bulundurmaktadır. Kan bağışının olmadığı bir toplumda, her gün binlerce kişi hayatını kaybedebilir.

TÜM İLÇELERDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Düzenli kan bağışında bulunmak insanların hayatını kurtarmanın yansıra, kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşımaktadır. Kan bağışı sayesinde kan hücreleri yenilenmekte, bu da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağlamakta ayrıca sosyal sorumluluk yerine getirilerek insanların yardımlaşmasını, paylaşım içinde olmasını ve dayanışma içinde yaşamasını sağlamaktadır. İlimizde de ihtiyaç duyulan kanın teminine yönelik olarak Valiliğimiz ile Türk Kızılay’ı tarafından ortaklaşa tüm ilçelerimizde, planda belirtilen tarih ve saatlerde kan bağışı kampanyası düzenlenmiş olup; ilimize yakışacak miktarda kan bağışının sağlanması için gerekli desteğin verilmesini önemle rica ederiz. “

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.