enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Faruk Bostan’dan Sert Açıklama.! Benim Alnım Açık Sn. Başsavcım

Faruk Bostan’dan Sert Açıklama.! Benim Alnım Açık Sn. Başsavcım
26.08.2021 01:29
A+
A-

Kocaeli Halk Gazetesi İmtiyaz Sahibi Faruk Bostan Açılamalarda bulundu.

“Kocaeli Halk Gazetesi’nde aleyhlerine haber yaptığımız bazı dostlarımız aradılar ve savcılığın kendilerini ifadeye çağırıp “Faruk Bostan haber için sizden para istedi mi? Sizinle ilgili haberi gazetesinden kaldırdı mı?” gibi soruları sorduğunu söylediler. Böylece anlıyoruz ki büyük bir kumpas içinde kendisine iftira atma görevi verilen eski genel yayın yönetmenimiz Buket Afgan’ın hezeyanlarını dayanak alan ilgili savcı hakkımda şantaj iddiasına dayanak olacak şahit ve bilgi arıyor. Yine öyle anlıyorum ki hâlâ iddianamesi yazılmayan ve şantaj iddiası ile 7 aydır tutuklu bulunan Güngör Aslan’ın dosyasına beni de katıp kovuşturma aşamasına öyle geçilmek isteniyor. Buket Afgan’ın Facebook sayfasından önce bana iftira atıp sonra da sevgili dostum Abdullah Kaya’yı kastederek “Faruk Bostan’ın köşe yazıları dahil bütün bu haberleri A.K. yazıyor.” paylaşımından da anladığıma göre bana şantaj yaftası yapıştırılabilirse hemen benim üzerimden Abdullah Kaya’ya operasyon yapmak gibi adice ve rezil bir plan yapmışlar. Bu şehirde böyle adinin bayağısı planları yapacak birçok kişi olduğunu gazetemizdeki haberlerimizden biliyorsunuz. Mehmet Ali Paşa Camiinin Cuma yardımlarını hem de Abdullah Kaya’nın babası rahmetli İlyas Kaya’ya ve Kocaeli İlme Hizmet Vakfı’na kumpas kurarak, iftira atarak çalan karanlık yapı bu noktada örnektir. Hem de Müftüyü, Emniyet Müdürünü, Valiyi ve Belediye Başkanını bu kumpasa alet edecek derecede de etkin bir yapı deşifre olmuştu. Kamuya ihale yolu ile, tahsisler yolu ile büyük zararlar verenler, dönemin Başbakanı Erdoğan’a muta nikahı imasında bulunanlar hep haberlerimizde yer aldı. Düşünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “MUT’A NİKÂHI” imasında bulunanlar Faruk Bostan’a, Abdullah Kaya’ya hangi iftirayı atmaz. Özellikle şimdi Abdullah Kaya’nın genel başkanlığını yaptığı Kocaeli İlme Hizmet Vakfı’na Paşa Caminin kamulaştırılması davası nedeniyle yaklaşık 50 milyon lira ödenecek iken bu paraya göz diken alçaklar boş durur mu?

Sevgili dostlar!

Biz farkında olduğunuz gibi birçok kumpas kurulduğu halde, saldırılar yapıldığı halde en ufak bir korku, endişe, gevşeme göstermiyoruz. Çünkü bu topraklara, bu toprağın insanı Aziz Türk Milletine, Âli Devletimize, Adliyemize güveniyoruz. 80 hakim savcısının 70’i FETÖ’den atılmış bu Adliyede en güçlü dönemlerinde dahi bize zarar veremediler. Çünkü Cami cemaatinin verdiği yardım paraları, tüyü bitmemiş yetimin hakkından oluşan devlet hazinesi, terör örgütlerinin fonları bizim boğazımızdan geçmemişti. Kimsenin ırzına, namusuna, şerefine kastetmemiştik. Alnımız aktı.

Ben alnım ak olduğu için daha ilk yazılarımda Kocaeli Halk Gazetesini niçin kurduğumu şu cümlelerle ifade ettim; “Ve şimdi haksızlığa uğrayanlara, kumpasa alınanlara, mağdur edilenlere sahip çıkmak, Kamu Malını ve Milletin hakkını suiistimal edenlere, halka zulmedenlere hiçbir kaygı ve endişe duymadan karşı çıkmak için KOCAELİ HALK GAZETESİ’ni kurdum.” Benim en ufak bir lekem olsa 1 yıldır haklarında en ağır haberleri yaptığım şehrin kudretli isimleri beni rezil rüsva etmez miydi? Şimdi yürütülen soruşturma için de buradan Sn. Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz’a sesleniyorum; “SAYIN KORKMAZ! BENİM ALNIM “AK”TIR. SAVCILARIMIZ BEYHUDE BİR ÇABA İÇİNE GİRMESİNLER. NE BENDE NEDE ABDULLAH KAYA’DA EN UFAK BİR LEKE YOKTUR. Hani derler ya; önemli olan sütten çıkınca ak olmak değildir, önemli olan sütten çıkınca sütü ak bırakmaktır. Biz içinden çıktığımız sütü ak bırakırız.”

Sn. Başsavcım!

Bu kumpas ustası güruhun çeşitli maşalar üzerinden bana kumpas kurmak için attığı iftiraları bir kenara bırakın da aylardır soruşturmasını beklediğimiz Mehmet Ali Paşa Camiinin Cuma ve Bayram günleri toplanan yardımlarını buhar eden, benim de kendilerini makamınıza şikayet ettiğim kumpasçıları ifadeye çağırın. Geçen sene Kasım ayında makamınıza şikayette bulundum. 9 ay oldu, ucu FETÖ’ye çıkan büyük bir kumpas var, kamuoyuna mal olmuş iddialar var ama hâlâ ses yok.

Sn. Başsavcım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a FETÖ’nün Mut’a Nikâhı iftiraları atma hazırlığında olduğu günlerde bu imalarla paylaşım yapan FETÖ iltisağı nedeniyle soruşturma geçirmiş de olan Bünyamin Dal’ı makamınıza şikayet ettik. Hâlâ sonuç yok.

Sn. Başsavcım!

17 Aralık ve 15 Temmuz meşum darbe süreçlerinde tavrı ve söylemlerini gündeme getirdiğimiz Şevki Yılmaz hakkında FETÖ iltisaklı soruşturması yapılır beklentisi vardı ama hâlâ ses yok.

Sn. Başsavcım!

2.850.000 TL teklif verilen ihaleyi; düşük teklif veren firmayı eleyip, pahalı teklif veren firmayı da tek firma olarak ihaleye sokup 4.580.000 TL’ye veren İSU yönetimi için yaptığımız haberler sonrası soruşturma bekliyorduk ama hâlâ ses yok.

Sn. Başsavcım!

Kocaeli Üniversitesinde ihale rantı nasıl bir düzen haline getirildiğinin tespitini belge ile yaparak kamuoyuna arz ettik ama makamınızdan hâlâ ses yok.

Sn. Başsavcım!

2 yılı aşkın süredir bana saldıran 9-10 kişilik grup ile ilgili soruşturma bekliyor. Saldırganlara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın belediyede iş verdiği, saldırı görüntülerinin Tahir Büyükakın’ın özel kaleminde olduğu ortaya çıkmışken bu saldırıda hâlâ iddianame düzenlenmemiş olması kamu vicdanını yaralamıyor mu?

Benim hakkımda en ufak bir şantaj delili, şantaj vakası ya da gazeteye reklam alma olayı dahi göremezsiniz. Bu gazete bugüne kadar kimseden reklam parası almadı. Kimseye “seni haber yaparım hâ” demedi. Kimseye “haberini para ile kaldırırım” demedi. En başında yazdığım gibi ben gazeteyi halkım için kurdum, patron halktır. Kamuyu ilgilendiren bir bilgi, haber ya da istihbarat geldi mi doğruluğunu da teyit etmişsek bu derhal yayına girer. Kimseye önceden sorulmaz. O nedenle bizde para mevzu olmaz. Bu gazete yazılmayanı yazmak için var.

Yazdıklarından da yazmadıklarından da para kazanan gazeteci görünümlü lüzumsuz ve kıçına taktığı ölmüş aslan kuyruğu ile havaya girip kendini eşek hikayesindeki gibi aslan zanneden gazetecilerin yetersizliğini ortaya koymak için var.

Benim alnım ak Sn. Başsavcım!

Alnı kara, kalbi kara, fikri bozuk, ahlâkı bozukların dosyalarına yönlendirin lütfen savcılarımızı. Memleket de millet de moral bulsun, umutlansın.” Açıklamasını yaptı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.