enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hacze Giden Avukata Bıçaklı Saldırı..

Hacze Giden Avukata Bıçaklı Saldırı..
09.08.2021 22:38
A+
A-

Avukat Muhammed Ensar Duzcan, Başiskele’de haciz için gittiği evde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradı. Saldırgan serbest kaldı. Kocaeli Barosu saldırıya sert tepki gösterdi

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bir eve haciz işlemi için giden Avukat Muhammed Ensar Duzcan, bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradı. Avukat Duzcan, mal sahibinin saldırısından güçlükle kurtularak, saldırganı polise şikayet etti. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan saldırgan, adliyeye sevk edildi. Mahkeme, saldırganı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

BARODAN SERT TEPKİ

Kocaeli Barosu, olayın ardından yazılı bir açıklama yaparak, saldırıya sert tepki gösterdi. Açıklamada dört ay önce Gebze’de öldürülen avukat Ersin Arslan hatırlatıldı, “meslektaşımız Ersin Arslan’ın acısı henüz tazeyken, bugün Baromuza kayıtlı meslektaşımız Av.Muhammed Ensar Duzcan haciz mahallinde saldırıya uğramıştır. Biz Avukatlar dövülüyoruz, öldürülüyoruz” denildi.

BİR AYDA İKİ SALDIRI

Açıklamada bir ayda iki avukatın haciz esnasında saldırıya uğradığı hatırlatarak, “Bu saldırılar sonrası saldırganların hiçbir şey olmamışcasına günlük hayatlarına devam etmeleri saldırganları cesaretlendirmektedir. Maalesef bu cesaret saldırganlara karşı oldukça müşfik davranan yargı mercilerinden kaynaklanmaktadır. İçi boş geçmiş olsun dileklerinin, taziye mesajlarının derdimize çare olmasına imkan yoktur” denildi.

SONUÇLARI AĞIR OLACAK

Gereken tedbirlerin alınmaması durumunda saldırıların artacağına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Bu saldırıların sorumluları sadece saldırı eylemini gerçekleştiren kişiler değildir. Dizilerde avukatlık mesleğini itibarsızlaştırmaya çalışan senaryolar, televizyonlarda sözüm ona habercilik kisvesi altında avukatlara hakaret edenler, bu saldırılara karşın yaptığımız şikayetlerde basın özgürlüğünü keşfeden yargıçlar ve tüm bunlara seyirci kalan siyasiler de en az saldırganlar kadar sorumludurlar. Bugün tek tesellimiz meslektaşımızın bu saldırıyı ciddi bir yara almadan atlatmasıdır. Meslektaşımız Av.Muhammed Ensar Duzcan’a geçmiş olsun dileklerimizi sunarak, bu menfur saldırının faillerinin cezalandırılması için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı, gerekli tedbirlerin alınması için mücadelemize eylemli olarak devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.