enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Karantinalar Sonrası Açıklamada Bulundu

Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Karantinalar Sonrası Açıklamada Bulundu
13.09.2021 18:49
A+
A-


Koronavirüs nedeniyle Kocaeli’de bazı sınıflarda karantina tedbiri uygulanıyor. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, “Kocaeli’de çok fazla değil” ifadelerinde bulunurken süreç ile ilgili ise, “Bir sınıfta birden fazla pozitif çıktıysa o sınıf temaslı kabul ediliyor. Sonrasında da eve gönderiliyor. Bu durum zaten daha önce de olan bir şeydi” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar bir buçuk yıl sonra açıldı. 6 Eylül’de başlayan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Koronavirüs tedbirleri içerisinde başlatılırken vaka ve temas sayılarındaki artış nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı. Özer yaptığı açıklamada, “Şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir” dedi. Bakan Özer ayrıca ülke genelinde 850 derslikten sadece 198’inde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini duyurdu.

“KOCAELİ’DE ÇOK FAZLA DEĞİL”
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre Kocaeli’de 3 sınıf karantina tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verdiği duyuruldu ancak çok sayıda sınıfın karantinaya alındığı iddia edildi. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, “Kocaeli’de çok fazla değil. Bu olay şu: temaslıların eve gönderilmesi. Sınıfın kapatılması vs. gibi bir durum değil. Bir sınıfta birden fazla pozitif çıktıysa o sınıf temaslı kabul ediliyor. Sonrasında da eve gönderiliyor. Bu durum zaten daha önce de olan bir şeydi. Bu öğrenciler de eğitimlerine uzaktan eğitim şeklinde devam ediyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.