enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaeli’de 3 Yeni Noktaya EDS Kurulacak…!

Kocaeli’de 3 Yeni Noktaya EDS Kurulacak…!
22.09.2021 10:20
A+
A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kente Elektronik Denetleme Sistemi kuruyor. 5 noktaya kurulacak EDS’ler için ihale de tamamlandı. İşte detaylar

TÜRK TELEKOM KAZANDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kent içi trafiği rahatlatması amacıyla hayata geçirmeyi planladığı EDS’lerin Kocaeli’ye kurulacağını haziran ayında okuyucularımıza duyurmuştuk. Aradan geçen üç ayın ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi EDS için ihaleyi yaptı. 32 Milyon 442 bin TL’lik teklifle Türk Telekom Anonim Şirketi kazandı. İhalenin muhammen bedeli ise 37 Milyon 555 bin TL’ydi. 5 Temmuz’da tamamlanan ihalenin ardından süre başladı. 150 gün içinde EDS’ler tamamlanacak ve İl Emniyet Müdürlüğüne devredilecek.

CEZALARI İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KESECEK
Kocaeli geneli 1. Etap EDS işi kapsamında 3 tür ihlal tespit sistemi uygulanacak. Bunlar Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi, Park İhlal Tespit Sistemi ve Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi şeklinde belirlendi.Kurulacak sistemlerin yönetimi kurulum sonrası İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edilecek ve Trafik Yönetim Merkezi içerisinde yer alan İl EDS Merkezinden yönetileceği öğrenildi.

KIRMIZI IŞIK VE PARK
İzmit, Başiskele, Kartepe, Karamürsel, Darıca, Gebze ve Çayırova olmak üzere 7 ilçede 9 Sinyalize kavşak noktasında Kırmızı Işık İhlal Sistemi kurulacak.İzmit ve Gebze’de ise trafik yoğunluğunun fazla olduğu 4 noktada Park İhlal Sistemi kurulacak.

10 KORİDORDA HIZ İHLAL TESPİTİ
Kentimizde kaza yoğunluğunun çok olduğu 5 noktada gidiş geliş olmak üzere 10 koridorda Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi kurulacak.

HIZ TESPİT EDS’LERİ NEREDE OLACAK?
Kentin 5 noktasında ortalama hız tespiti yapılacak. Bu 5 noktanın 3’ü İzmit’te, 1’i Körfez’de 1’i ise Başiskele’de olacak.İzmit’te Ömer Türkçakal Bulvarı, Symbol AVM mevkii fabrikalar yolu üzerinde D-100 bandında hız kontrolü yapılacak. İzmit’teki son nokta ise KOTAŞ altı olarak ifade edilen Kuruçeşme çıkışı ile Derince girişi arasındaki mevkii olacak.

BAŞİSKELE VE KÖRFEZ
Körfez’deki EDS noktası ise Kirazlıyalı mevkii olacak. Son olarak Başiskele’de de bir EDS noktasına yer verilecek. Başiskele’de de Karşıyaka ile Yeniköy çıkışında EDS’ler konuşlandırılacak.

UYARI LEVHALARI KONULACAK
UKOME tarafından tüm hız koridorlarına gidilmesi gereken ortalama hızlarla ilgili bilgilendirme levhaları konulacak. Otomobillerin, otobüslerin ve ağır vasıta araçların hız sınırları birbirinden farklı olacak. Araçlar EDS kontrol noktalarından giriş ve çıkış dakikaları tespit edilecek ve süreyi uymayan araçlara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ceza kesilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.