enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tüm Türkiye’nin Tepkisini Çekmişti… O Kaymakam Özür Diledi!

Tüm Türkiye’nin Tepkisini Çekmişti… O Kaymakam Özür Diledi!
01.10.2021 16:01
A+
A-

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde önceki gün ziyaret ettiği Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde kendisine “Hoşgeldin” diyen öğretmeni azarlayarak sınıftan kovan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, bugün aynı okulu 2. kez ziyaret ederek sınıftan kovduğu öğretmen Burak Kılıç’tan özür dileyerek helalleşti.

Ziyaret ettiği okulda sınıfta öğretmeni kovarak tepki çeken Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, özür diledi.

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette girdiği sınıfta kendisine “Hoş geldiniz” diye elini uzatan öğretmeni “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek sınıftan kovan Kaymakam Saygın, aynı okulu bugün bir kez daha ziyaret etti.

Salgın tedbirleri açısından uyarma gereği duymuş

Ziyarette konuşan Kaymakam Saygın “Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim” dedi.

Öğretmenimizle bir araya gelerek üzüntülerini paylaşan ve sorunu tatlıya bağlayan Kaymakam Saygın “Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz” diye konuştu.

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Burak Kılıç ise Kaymakam Saygın’a yanlış anlaşılma sonucu doğan olayın bu noktaya gelmesinden üzüntü duyduğunu ve kamuoyuna yansıtılan içeriğin olayın gerçekliği ile bağdaşmadığını belirterek “Kaymakamımıza yapıcı tavrı dolayısıyla teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Artvin Valiliğinden açıklama: Kaymakamımıza tembihat yapılmış, inceleme başlatılmıştır

Artvin Valiliği, Kemalpaşa ilçesinde okul ziyareti sırasında Kaymakam M. Faruk Saygın ve okul öğretmeni arasında geçen diyalogla ilgili Kaymakama tembihat yapıldığını ve konuyla ilgili inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü’nden öğretmenlere ziyaret…

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahrettin Acar, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet eden Acar, devletin bütün birimleri ile öğretmenlerin yanında olduklarını belirtti. Acar, “Tarihsel süreç içerisinde öğretmenlerimiz toplumun yapı taşları olmuş ve toplumumuzun geleceğini şekillendirirken en önemli mesleklerden birini icra etmişlerdir. Bu kutsal görevi yapan tüm öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir. Onların incitilmesine devletimiz asla müsaade etmez” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.